یکشنبه 06 اسفند 1402

ارائه خدمات شهرسازی به صورت غیر حضوری در سامانه قمیار

دوشنبه 25 مرداد 1400
3951

شهرداری قم در راستای بهبود و تسهیل خدمات رسانی به شهروندان محترم قم، اقدام به ایجاد درگاه الکترونیکی «میزخدمت» با نام شناسایی «قمیار» برای ارائه خدمات شهرسازی به صورت الکترونیکی نموده است.خدمات مورد نیاز به صورتی ساده با راهنمای‌ مورد نیاز طراحی و پیاده سازی گردیده است.

شهروندان گرامی هر زمان به دریافت خدمتی از شهرداری نیاز داشته باشند می‌توانند در این سامانه، از بخش «جستجوی خدمت» بوسیله ابزارهای جستجو که تعبیه شده است، خدمت مورد نظر خود را پیدا کنند، مراحل درخواست و پیگیری آنرا انجام دهند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، ضرورت حفظ سلامت شهروندان و کارکنان ضروری بوده و تا جای ممکن خدمات شهروندان باید به صورت غیرحضوری ارائه شود.هم اکنون که به جهت شیوع ویروس این بیماری و در زمانی که برخی از ادارات مجبور به دورکاری کارمندان خود شده‌اند ارائه خدمت غیر حضوری جای خود را در جامعه باز کرده است.

با استفاده از سامانه قمیار بسیاری از خدمات شهرسازی به صورت غیرحضوری ارائه می گردد که از صرف هزینه ها و زمانی که برای دریافت خدمات حضوری هدر می رود جلوگیری می شود. همچنین خدمات غیرحضوری برای صرفه جویی سوخت مصرفی از طریق وسایل نقیله کمک بسزایی میکند.