سه شنبه 14 تیر 1401

پویا نمای هوشمند (پونه)

ورود به سایت اصلی

معرفی پویا نمای هوشمند

سیستم های نمایش هوشمند(Digital Signage) که از آن به عنوان دیجیتال ساینج, صفحه نمایش دیجیتالی و یا رایانما هم نام برده می شود, نوعی سیستم نمایش تلویزیونی است که خدماتی نظیر اطلاع رسانی به صورت چندرسانه ای (مولتی مدیا),نمایش کانال های تلوزیونی به صورت زنده, نمایش تبلیغات و اسپانسرینگ, معرفی محصولات, دریافت آخرین اخبار از طریق اینترنت و هزاران قابلیت دیگر را برای صاحبان خود به ارمغان می آورد.

ساینج در مفهوم به معنی اطلاع رسان دیداری می باشد و هدف آن جلب توجه بیننده و مخاطب قرار دادن ایشان جهت اطلاع رسانی با اهداف در نظر گرفته شده برای آن دستگاه بسته به نوع فعالیت شرکت و یا دارنده سیستم مذکور است.

امروزه سیستم های نمایش هوشمند یا همان Digital Signage به اولین و قدرتمند ترین ابزار اطلاع رسان شرکت ها و صاحبان کالا یا خدمات تبدیل شده اند و به دلیل کاهش هزینه تبلیغات, امکان استفاده از محتوا چندرسانه ای ( متن, تصویر و صدا ) و میزان تاثیر انکار ناپذیر آن بر روی مخاطبان, سیستم مذکور را از ارکان اصلی سیستم های اطلاع رسان خود می دانند.

یکی از مهمترین ویژگی های این سامانه، استفاده از سیستم یکپارچه ی تولید شده توسط شرکت تانیان به نام هستی(هسته سامانه تولید یکپارچه) می باشد که بستری امن، سریع، پایدار و آسان را فراه می سازد تا کاربر بتواند با آسودگی خاطر و تنها با یکبار وارد نمودن محتوا به راحتی آن را در نمایشگر های مختلف اعم از نمایشگرهای شهری، تابلوهای روان، نمایشگرهای LED و LCD و همچنین سایت ارائه دهد.

 

 

مهمترین ویژگی های پونه :

قابلیت یک پارچه سازی با استفاده از سامانه هستی (هسته سامانه تولید یکپارچه)

امکان سفارشی سازی و انعطاف باال

پشتیبانی از سخت افزارهای مختلف اعم از نمایشگرهای شهری، تابلوهای روان، نمایشگرهای LCD و LED

کاربری ساده و روان

بهره وری از انواع نمایش مطالب مانند متن، متن روان، تصویر، ویدئو، ساعت و ...

استفاده از بستری امن، پایدار و سریع

 

 

نمایش چند لایه اطلاعات (حداکثر استفاده ازسطح نمایش)

 

قابلیت نصب در مکان هایی از قبیل :

رستوران ها و مراکز تفریحی:

یکی از بزرگترین تجهیزاتی که در یک رستوران یا فست فود برای مشتریان جلب نظر می کند, استفاده آن مجموعه از یک منو دیجیتال به افکت های گرافیکی جذاب می باشد که این امر نه تنها برای ورود محتوا جدید و تغییرات احتمالی, دست مدیر آن مجموعه را باز می گذارد بلکه باعث جلب نظر مشتریان توسط عکس های با کیفیت از غذاها و افکت های خیره کننده تصویری خواهد بود.

مراکز درمانی و بیمارستان ها:

امروز بیمارستان ها، کلینیک ها و مطب ها با توجه به مزیت های Signage Digital در تصاویر پویا، موثر و همچنین انعطاف پذیری این سیستم ها، توانسته اند ارتباطاتشان را با بیماران و همکاران متحول سازند. استفاده از این سیستم در مراکز درمانی شیوه جدیدی برای برقراری ارتباط با مراجعین می باشد، استفاده از این سیستم در صنعت پزشکی می تواند نوعی ارزش و متمایز کننده خوبی برای این مرکز از سایر مراکز سنتی باشد.

مراکز اقامتی و هتل ها:

همواره هتل داران در تمام دنیا به این می اندیشند که چگونه خدمات و امکاناتشان را معرفی نمایند. ایجاد یک رابطه با میهمانان، کلید رسیدن به این هدف است. به طوریکه میهمانان باید در مورد سرویس دهی و امکاناتی که می توانند از آنها استفاده کنند و لذت ببرند، آگاهی کامل داشته باشند.

نمایشگاه ها :

زمانی که یک شرکت در نمایشگاهی شرکت می کند نیاز دارد تا از میان تمامی غرفه های موجود در نمایشگاه, بیشترین جلب توجه را از مراجعین و بازدیدکنندگان دریافت کرده و از همین رو اولین فعالیت مفید را با غرفه آرایی مناسب جهت نمایش بهتر نام و برند خود و فراهم کردن فضای مناسبی برای محصوالت و خدمات خود می نماید.

دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی:

امروزه با توجه به تکثر تردد در محیط های آموزشی و همچنین تعدد برنامه های این مراکز، مجموعه ها به ابزارهای اطلاع رسانی نیاز دارند تا بتوانند اولاً توجه بینندگان را در این تجمع و شلوغی جلب نمایند، ثانیاً

بتوانند به کمک کنترل راحت متغیرها هزینه های مربوط به این اطلاع رسانی را به حداقل برساند.

فروشگاه ها و مراکز خرید:

برگ برنده شرکت ها تبلیغات در مراکز خرید و اماکن عمومی است که در این زمینه سیستم های تلوزیونی به علت دارا بودن تصاویر متحرک و جذاب, بیشترین تاثیر را روی بینندگان و مراجعین به این گونه مکان ها خواهند داشت. به واقع بیشترین تاثیر سیستم های دیجیتال ساینج در میان تمامی رشته های شغلی, در مراکز خرید مانند پاساژ ها و مال ها و مراکز پر رفت و آمد عمومی خواهد بود و این امر به علت پتانسیل بالای رفت و آمد عمومی از تمامی سطوح جامعه و اقشار مختلف در مکان های مذکور خواهد بود.

شرکت های خصوصی:

بزرگترین چالش شرکت های خصوصی و سازمان های کوچک, شناساندن محصولات و خدمات خود به مشتریان و مشخص کردن وجه تمایز خود با سایر رقبا می باشد که در این میان کمیت و کیفیت هر دو نقش بسیار پررنگی را ایفا میکنند.

سازمان ها و ادارات دولتی:

بر خالف شرکت های خصوصی, در سازمان و ارگان های دولتی چالشی برای معرفی محصولات و خدمات وجود ندارد بلکه نحوه اعلام طرح ها و نحوه عرضه خدمات و یا قوانین و مقررات سازمانی و یا حتی اخبار جدید آن سازمان است که اطالع رسانی را برای آن سازمان مشکل و ارتباط با مراجعین و مشتریان را به خطر می اندازد.

سینما و تئاتر:

یکی از بزرگترین ویژگی های سیستم های نمایش هوشمند، ایجاد تجربه دیداری بهتر و قوی تر معرفی کالا، خدمات و یا محصولات به مشتریان و علاقه مندان آن کالا یا راهکار می باشد که این ویژگی در سینما و تئاتر ها نیز نمود چشم گیری در فروش آن فیلم یا نمایش خواهد داشت.

اماکن ورزشی:

ایجاد انگیزه به تنهایی در باشگاه های ورزشی تاثیر گذار نخواهد بود اگر ورزشکاران نتوانند حرکاتی که در برنامه های ورزشی آنها گنجانده شده را به درستی اجرا نمایند و از آنجا که ممکن است مربیان عزیز زمان رسیدگی به تک تک ورزشکاران را نداشته باشند, دانستن برخی نکات در زمینه انجام صحیح حرکات, تغذیه و ... تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت وضعیت فیزیکی و روحی ورزشکاران, جلوگیری از بروز حادثه های جبران ناپذیر ورزشی و در نهایت استقبال از باشگاه های ورزشی خواهد داشت.

مراکز مالی و بانک ها:

همواره بزرگترین چالش بانک ها نمایش طرح ها و برنامه های بانکی بوده برای مشتریان است. در سیستم های سنتی نمایش این محتوا توسط رسانه های چاپی پر هزینه بوده اند صورت می گرفت . اما امروزه Signage Digital توانسته با ایجاد تصاویر پویا و همچنین محتوای قابل انعطاف این امکان را برای موسسات مالی به وجود بیاورد تا این نوع اطالع رسانی ها در کوتاه ترین و به ساده ترین روش ممکن صورت گیرد.

مکان ها و فضاهای باز:

ایستادن در صف انتظار برای سوار شدن وسایل بازی، بدترین بخش بازدید از هر پارک تفریحی است.اما صفحه نمایش های دیجیتال مستقر در پارک ها، زمان انتظار را به یک زمان سرگرم کننده برای میهمانان تبدیل ساخته اند.